O mnie
Agata Gebhardt

Bycie coachem i mediatorem to moja ścieżka serca i kariery zawodowej – właśnie w takiej kolejności, bo w moim rozumieniu, każda praca poza tym, że wymaga konkretnych umiejętności i kompetencji, powinna być związana z powołaniem, którego realizacja daje poczucie wyższego sensu, satysfakcji i radości.

Świadome, profesjonalne podążanie tą ścieżką rozpoczęłam cztery lata temu, ale przygotowywałam się do niej od zawsze. Każde doświadczenie, decyzja i zmiana zakończona sukcesem lub porażką, wszystkie relacje jakie nawiązywałam, konflikty jakie rozwiązałam, wzbogacały mnie i są teraz cennym zasobami, z których korzystam w mojej pracy z klientami.

Pracuję głównie metodą psychologii procesu, której twórcą jest Arnold Mindell. Zgodnie z jego filozofią i założeniami “głębokiej demokracji”, każdy głos jest ważny i ma prawo być wysłuchany. Dlatego podczas sesji zajmujemy się również tym co klient marginalizuje, nie uznaje, nie docenia w sobie, przekształcając w jego zasób i potencjał.

Jestem ciekawa drugiego człowieka, tego kim on jest, jego wartości, potrzeb, pragnień, świata w którym funkcjonuje i kreuje. Ta ciekawość jest niezbędna w pracy coacha. Podobnie jak słuchanie i „widzenie więcej” w  drugim człowieku. To pozwala na stworzenie twórczej przestrzeni, w której druga osoba otwiera się na nowe możliwości, przekracza swoje ograniczenia i wzrasta. Lubię też inspirować do rozwoju przez prowokację i żarty, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania.

Podczas przeprowadzonych ponad 800 godzin coachingu, miałam przyjemność i zaszczyt pracować z wieloma niezwykłymi kobietami i mężczyznami, towarzysząc w procesie ich zmiany, wytyczania i realizacji celów poprzez transformację ich osobowości, dotarcie do ich autentyczności.

Bycie coachem wymaga też wewnętrznej zgody i gotowości na ciągły proces własnego rozwoju, dlatego korzystam z superwizji, sesji terapeutycznych i coachingowych oraz uczestniczę warsztatach rozwoju osobistego.
Otrzymałam akredytację ICF na poziomie PCC, pracując jako coach szanuję wartości drugiej osoby oraz przestrzegam zasad Kodeksu Etycznego ICF.

Jestem rocznikiem’68, kochaną i kochającą żoną, przyjaciółką, poetką z węgierskim alter ego:), dobrym towarzyszem podróży, członkinią Klubu Mrs Sporty, właścicielką „Domu Pod Aniołami”, w którym prowadzę również sesje coachingowe.

Zapraszam też na mój blog  www.gebhara.wordpress.com
Lubię gotować, a właściwie komponować potrawy i celebrować chwile z przyjaciółmi przy dobrym jedzeniu, winie i rozmowach.

Jeżeli poczułaś/poczułeś, że chcesz żebym towarzyszyła Ci w Twojej zmianie, serdecznie zapraszam!

Agata

 

Studia, szkolenia, warsztaty, doświadczenie:

Studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe ‘Coaching profesjonalny – metody i praktyka’ na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

CoachWise Essentials – Coaching Center, Development of a Coach Attitude / Professional Coaching – Urszula Sadomska (MCC), Coach czyli kto? – Bartosz Berendt (PCC), Exploring Coaching with Neuroscience – Dariusz Niedzielski (PCC) Co&Me, Kurs Coachingu Zespołowego – Edyta Ponarad, Solaris, „Transforming Communication” – Richarda Bolstad.

Program „Intuicyjny coach” Joanny Flanagan zakończony akredytacją ICF na poziomie PCC.

Dwuletnie Studium Psychologii Procesu, roczny Kurs Coachingu Metodą Psychologii Procesu, Roczne Studium Rozwiązywania Konfliktów(Miediacji), ponad 500 godzin warsztatów prowadzonych zarówno przez polskich nauczycieli (Joanna Dulińska, Michał Duda) jak i zagranicznych nauczycieli (Amy i Arnold Mindell, Kate i Joe Goodbread).

Przez kilkanaście lat byłam pracownikiem międzynarodowych korporacji na stanowiskach marketing i brand managera oraz dyrektorem sprzedaży i marketingu w prywatnej firmie importerskiej. Zdobyta wiedza i praktyka pozwalają mi  dobrze rozumieć specyfikę relacji, komunikacji i procesów w środowisku korporacji jak również w przedsiębiorstwie prywatnym.